Sirpakan uusien vapaaehtoisten rekrytointitilaisuus

to 10.9. klo 16.00

Lähetysmyymälä-kahvila Sirpakka

Tule kuuntelemaan mitä vapaaehtoistyö Sirpakassa on!

Kaikille Lähetysmyymälä-kahvila Sirpakan vapaaehtoistoiminnasta kiinnostuneille oleva matalan kynnyksen tilaisuus, jossa kahvitellaan ja jutellaan mitä vapaaehtoistyö Sirpakassa on. Kerromme millaisia vapaaehtoistehtäviä Sirpakassa on ja mitä ne sisältävät (mm. myyjä, leipoja, neuloja) sekä minkälaista sitoutumista tehtävät vaativat. Esittelemme Sirpakkaa ja vastaamme myös osallistujien kysymyksiin. Tilaisuus ei sido mihinkään. Voit ottaa myös ystäväsi mukaan. Uuden kauden alkaessa syksyn aluksi on luontevaa aloittaa myös vapaaehtoistyö Sirpakassa. Vapaaehtoisista pidetään meillä huolta, tehtäviin perehdytetään ja työtä arvostetaan.
Tällä hetkellä suurin tarve on myyjäpuolella. Voit sitoutua vapaaehtoistehtävään omien aikataulujesi mukaan. Esimerkiksi kerran viikossa tai harvemmin. Kaikille kiinnostuneille uusille tai vanhoille vapaaehtoisille on meillä tilaa!

Paikalla tilaisuudessa on Sirpakan vapaaehtoisia, Sirpakan emäntä Sirpa Hämäläinen sekä Tuomas Gustavsson (Sirpakan vastaava työntekijä Pirkkalan seurakunnasta). Nähdään syyskuussa Sirpakassa.
  • Lähetys- ja avustustyö Lähetys- ja avustustyö

Linkki avautuu uudessa välilehdessä


Ota yhteyttä