Kirkkovaltuusto 2019−2022


Kirkkovaltuuston puheenjohtaja on Elina Jääskeläinen ja varapuheenjohtaja Petri Laiho.
Tästä voit katsoa kirkkovaltuuston kokoonpanon kuvallisena.

Kirkkovaltuuston kokoukset 2021: 12.10. ja 9.12.

Seurakuntaväki

Alamäki Jukka jukka.alamaki@gmail.com
Kärki Armi armi.e.karki@gmail.com
Lahtinen Anna-Maija amo.lahtinen@gmail.com
Laiho Petri petri.laiho@jippii.fi
Luotonen Kari kariansa.luotonen@elisanet.fi
Malmi Lasse malmilasse@gmail.com
Palvanen Osmo osmo.palvanen@wippies.fi
Ranta Anita a.ranta@hotmail.com
Saksala Antero antero.saksala@gmail.com
Schukoff Jorma schukoff.jorma@gmail.com
Söderholm-Laakso Heli heli.soderholm-laakso@fimnet.fi
Törnblom Lotta lotta.a.tornblom@gmail.com
Vaaja Tiina tiinavaaja@gmail.com

Pirkkalan Partiolaiset

Seilo Marja-Leena malleseilo4@gmail.com
Schildt Pia pia.schildt@icloud.com

Sos.dem, Vihreät ja sit.

Vartia Joonas vartjo86@hotmail.com
Jääskeläinen Elina elinajaaskelainen@hotmail.com
Koivisto Risto risto.koivisto@kotikone.fi
Kulmanen Janina jansku198@gmail.com
Marko Ruusunoksa ruusunoksamarko@gmail.com
Tolvanen Taru taru.tolvanen@hotmail.fi
Uskali Eeva eevaus@gmail.com

Ryhmä Lähde

Kuismanen Riitta riitta.kuismanen@gmail.com
Lampinen Antti a.lampinen@gmail.com
Tuhkanen-Jukkola lauratuhkanenjukkola@gmail.com
Willberg Mauri mauri.willberg@gmail.com

Kirkko keskellämme

Vainio Aki aki.vainio@hotmail.com