Kirkkovaltuusto 2023−2026


Kirkkovaltuuston puheenjohtaja on Elina Jääskeläinen ja varapuheenjohtaja Niina Keränen.
Tästä voit katsoa kirkkovaltuuston kokoonpanon kuvallisena.

Kirkkovaltuuston seuraavat kokoukset 2024: syyskaudella to 10.10. ja ti 10.12. klo 18 Pirkkalan kirkossa.

Ryhmä Lähde

Kuismanen Riitta riitta.kuismanen@gmail.com

Lampinen Antti a.lampinen@gmail.com

Tuhkanen-Jukkola Laura lauratuhkanenjukkola@gmail.com

Willberg Mauri mauri.willberg@gmail.com

Kuusjärvi Markku kuusjarvi.markku@gmail.com

Pirkkalan Partiolaiset

Seilo Marja-Leena malleseilo4@gmail.com

Ylitalo Matti ittam67@gmail.com

Seurakuntaväki

Laiho Petri petri.laiho@jippii.fi

Luotonen Kari kariansa.luotonen@elisanet.fi

Schukoff Jorma schukoff.jorma@gmail.com

Söderholm-Laakso Heli heli.soderholm-laakso@fimnet.fi

Hepokorpi Aki akihepokorpi@hotmail.com

Keränen Niina niinakeranen@hotmail.fi

Komppa Roope roope.komppa@gmail.com

Ristimäki-Anttila Jaana jk.ristimakianttila@gmail.com

Ollila Tuija tuija.ollila@outlook.com

Pellikka Eero eero.pellikka@gmail.com

Saarikko Soili soili.saarikko@gmail.com

Kirkko keskellämme

Palin Henna palin.henna@gmail.com

Demarit, vihreät ja sitoutumattomat

Jääskeläinen Elina elinajaaskelainen@hotmail.com

Tolvanen Taru taru.tolvanen@hotmail.fi

Uskali Eeva eevaus@gmail.com

Koppana Krista krista.koppana@gmail.com

Rekola Eero eerorekola@gmail.com

Repo Sirpa sirpa.i.repo@gmail.com

Salonen Siiri siiri.s.salonen@gmail.com

Mervi Mustakoski mervituulia@gmail.com